Historie

Ke konci svého poslaneckého mandátu v polovině roku 2006 došla Táňa Fischerová společně se svými tehdejšími asistentkami a spolupracovnicemi ve sněmovně Bárou Seifertovou a Monikou Šatavovou k poznání, že současný systém je nefunkční a dříve nebo později zkolabuje a že je naléhavě třeba začít vytvářet něco nového, co přinese naději.

Protože se zajímaly o alternativy politické i ekonomické, vytvořily z nich společnými silami nový program politického hnutí. Jeho základem se stala organizace společnosti na principu sociální trojčlennosti, jak ji představil rakouský filosof Rudolf Steiner a prvky ekonomické demokracie.

Tento program je nosný pro 21. století za předpokladu, že se jej ujmou vědomí a čestní lidé a začnou pracovat na jeho realizaci ve všech oblastech, včetně politické. Lidem se do politiky nechce, protože ji považují za špínu a obecně panuje skepse a nedůvěra v to, že je možné něco změnit. Změna je však nejen možná, ale zcela nezbytná. Bez proměny poměrů a systému se z dnešních krizí nedostaneme.

Náš program je tady a máme své členy. Budeme spolupracovat se všemi politickými i společenskými skupinami i s jednotlivci, kteří jsou nám programově blízcí a respektují náš program. Nabízíme všem lidem, kteří dospěli k pochopení, že je nutné se angažovat, prostor pro jejich aktivitu.

Na těchto stránkách naleznete také odkazy na literaturu, kterou bychom měli znát, protože samotná slušnost opravdu nestačí. Je také třeba vědět, jakou cestou jít.

Zveme čestné a aktivní lidi mezi nás. Ať už formou studia a chápání našich programů nebo přímo přijetím aktivní účasti.


Český helsinský výbor