Média

Daňové ráje

26. 9. 2016 / "Dobrá společnost musí být založená na solidaritě. Po druhé světové válce západní státy věděly, že prosperitu a stabilitu zajistí jenom spravedlivější společnost a proto několik desítek let se zdálo, že se tento názor udrží a většině lidí na západě se začalo dařit líp. Pak se začala tato nepsaná shoda porušovat, až jsme došli až k výsledku, který bere dech. Jediné procento bohatých vlastní téměř všechno." Táňa Fischerová

Zdroj: http://www.ceskoprotichudobe.cz/?id=15&idc=1214&tema=22

ČRo2: Masaryk by dnes zvolen nebyl

21. 6. 2016 / „Ideální prezident se rodí z kvasu doby. Tak jako Masaryk, jako Havel. Ani jeden by nebyl zvolen tou normální cestou, jaká dnes funguje. Dnes je to věc velkých peněz. Takže ten skutečný kandidát se ani nemůže objevit,“ myslí si Táňa Fischerová.

Zdroj: http://www.rozhlas.cz/dvojka/jejakaje/_zprava/lidi-nemaji-radi-politiky-neveri-jim-a-to-neni-dobre-pro-demokracii-varuje-tana-fischerova--1625898

Chronicle: Pomoc je základem lidství

6. 3. 2015 / S političkou, neohroženou bojovnicí za lidská práva a zastánkyní referend Táňou Fischerovou o pohledu na současného prezidenta, vítěze historicky první přímé volby prezidenta, a o tom, jak se má Česká republika v řadě úkolů čemu učit, ať už v imigrační politice či v postoji vůči krizím na Ukrajině a v Řecku.

Zdroj: http://www.studentsummit.cz/data/1425580678946CHRONICLE_2015_Zahajeni.pdf

Parlamentní listy: Žijeme na sudu s prachem

18. 2. 2015 / "Každý, kdo sleduje dlouhodobé trendy, tak musí dojít ke stejnému názoru: Že žijeme na sudu s prachem a zbývá jen otázka, kde to vlastně lupne dřív," řekla k budoucnosti celého světa v rozhovoru ParlamentníchListů.cz herečka, moderátorka, politička a občanská aktivistka Táňa Fischerová. Reagovala tak na slova účastníků konference týkající se bezpečnosti budoucnosti, která se tento týden konala v Poslanecké sněmovně.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Uz-bude-jen-hur-Cekaji-nas-valky-a-hruza-shodly-se-moudre-hlavy-v-Parlamentu-A-nyni-hovori-Tana-Fischerova-362562

Táňa Fischerová se vyjadřuje k dění v Rusku, ke své kandidatuře na prezidentku, ke služebním zákonu a poslání Klíčového hnutí

17. 8. 2014 / Nemáme si idealisticky myslet, že Evropa je jeden celek. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz to důrazně říká herečka, spisovatelka a předsedkyně Klíčového hnutí Táňa Fischerová. Zuří ekonomická válka a u nás se chlapi tahají předčasně o prezidentskou židli. Prozradila, co by se muselo stát, aby ona do toho šla znovu.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Novy-fasismus-barbarstvi-bida-Tana-Fischerova-varuje-pred-tim-co-muze-nastat-330867

Parlamentní listy: K sestřelenému letadlu nad Ukrajinou

23. 7. 2014 / Čeští umělci jsou pobouřeni tím, jak se vyšetřuje sestřelení civilního letounu nad Ukrajinou. „Vypadá to tam jako úklid zahrady a ne jako úklid neštěstí. Určitě chtějí něco zatajit,“ zdůraznila k tomu pro ParlamentníListy.cz zpěvačka a moderátorka Marta Kubišová. Podle režiséra Václava Marhoula je zase tristní, jak se na území, kde se trosky letadla nacházejí, nakládá s těly. „Jak s pytli brambor! Ožralí je tam tahají po zemi, to je prostě neuvěřitelné, co se tam děje!“ řekl Marhoul. "Kdo tím co získal?" ptá se politička, prezidentská kandidátka a ochránkyně lidských práv Táňa Fischerová.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Marta-Kubisova-Zdenek-Troska-Tana-Fischerova-a-reziser-Marhoul-k-sestrelenemu-letadlu-Co-dodat-Ctete-327910

Parlamentní listy: O nebezpečném propojení politiky s podnikáním

16. 7. 2014 / Spojení politiky s byznysem jako v případě majitele Agrofertu a vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše je podle političky a občanské aktivistky Táni Fischerové naprosto nepřijatelná zhouba pro demokracii. I když si váží lidí, jako je Martin Stropnický nebo Věra Jourová, jsou jen zástěrkou pana Babiše a dalších ministrů, kteří už začínají naslouchat lobbistům.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Z-toho-jsem-nejzoufalejsi-smutni-Tana-Fischerova-kvuli-veci-tykajici-se-Andreje-Babise-A-rika-Ta-divka-Petra-Kvitova-si-neuvedomuje-327064

Parlamentní listy: Malé ryby jsou většinou pochytány, velké uplavou

13. 7. 2014 / Ekonomika, politika a duchovně–kulturní život musí být oddělené, jinak to povede ke špatným koncům. Bez alternativních ekonomických vizí a jejich realizace společnost nepřežije. Církve by se měly vzdát úroků, tedy inflační doložky, při restitucích. Takhle vidí situaci předsedkyně Klíčového hnutí a občanská aktivistka Táňa Fischerová. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nabízí ještě mnoho dalších možností řešení krize ve společnosti.

Zdroj: http://www.krajskelisty.cz/praha/5819-tana-fischerova-male-ryby-jsou-vetsinou-pochytany-velke-uplavou-musime-premyslet-nad-tim-proc-system-generuje-korupci-a-bezmoc.htm

Český rozhlas: Herečka a občanská aktivistka Táňa Fischerová

8. 6. 2014 / Pozvání do Českého rozhlasu Brno přijala Táňa Fischerová, kde si povídala s Jarkou Vykoupilovou o své touze po spravedlnosti, zkušenostech z vysoké politiky a prezidentských voleb i o tom, co ji v současné době nejvíc zaměstnává.

Zdroj: http://www.rozhlas.cz/brno/hoste/_zprava/herecka-a-obcanska-aktivistka-tana-fischerova--1359282

Deník referendum: Volby do EU jsou důležité

12. 5. 2014 / Táňa Fischerová vyzdvihuje důležitost nadcházejících voleb do Evropského parlamentu. Za jedno z nejdůležitějších témat těchto voleb považuje postoj k Transatlantické dohodě o obchodu a investicích TTIP.

Zdroj: http://denikreferendum.cz/clanek/17962-volby-do-eu-jsou-dulezite

Deník referendum: Táňa Fischerová – o americké společnosti Amazon

14. 2. 2014 / Americká firma Amazon odchází z Německa, kde se kvůli jejím praktikám a zacházení se zaměstnanci dokonce stávkovalo. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a předseda vlády Bohuslav Sobotka by rádi, aby firma přišla do ČR.

Zdroj: http://denikreferendum.cz/clanek/17436-amazon

Česká televize: Politické spektrum

25. 1. 2014 / Diskuse s paní Táňou Fischerovou (Klíčové hnutí), Lenkou Wágnerovou (Piráti) a Petrem Havlíkem (Občané.cz) na téma "Rok prezidentování Miloše Zemana"

Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10116287760-politicke-spektrum/214411058200004/

Deník referendum: K důležité volbě ombudsmana

24. 1. 2014 / Táňa Fischerová vysvětluje, proč se nakonec kandidatury na budoucí místo ombudsmanky vzdala.

Zdroj: http://denikreferendum.cz/clanek/17295-k-dulezite-volbe-ombudsmana

TV Solidarita: Téma základního příjmu

9. 12. 2013 / Video ze semináře zaměřeného na to, jak lze myšlenku nepodmíněného základního příjmu prosadit pomocí politiků. Jaký postoj mají k základnímu příjmu jednotlivé politické strany, především ty, které ho mají ve svém programu? Co jsou pro základní příjem ochotni udělat jednotliví politici?

Zdroj: http://www.youtube.com/watch?v=aAMocyWq7eE&feature=youtu.be


Český helsinský výbor