Prohlášení předsedkyně Klíčového hnutí paní Táni Fischerové o kandidátkách do voleb do EU a do komunálních voleb 2014. "Spojili jsme se s Piráty."

9. 4. 2014

Klíčové hnutí nesestavuje vlastní kandidátku ani do voleb do EU, ani do komunálních voleb.

Proto jsme se spojili s Piráty a náš kandidát do EP Tomáš Tožička (člen Hnutí zelení) kandiduje na kandidátce Pirátů na pátém místě. Je to náš blízký spolupracovník, člověk nesmírně erudovaný, mravní a naše pohledy na politiku i společnost jsou si velmi blízké. Ukazuje to i na fakt, že člověk nemusí vždy prosazovat lidi z vlastní strany, ale ty, o kterých se domnívá, že jsou na to které místo ti nejlepší. Je nám líto, že se ve vnitrostranické soutěži na kandidátku Pirátů nedostal náš další kandidát, člen Klíčového hnutí Ondřej Louka, ale musíme to prostě vzít na vědomí.

S Piráty nás spojují mnohé podobné názory. Jako my, i oni chtějí posouvat společnost novými směry. Jsme ve shodě pokud jde o transparentnost Evropy, rozvoj občanských akcentů v EU, pohled na nepodmíněný základní příjem a další témata. Pokud někdo bude chtít přispět na kampaň, v příštích dnech zveřejníme jejich volební účet.

Pokud jde o komunální volby, naši jednotliví členové budou většinou kandidovat ve spojení s místními seskupeními. Dáme ještě vědět, až budeme mít aktuální zprávy.

Táňa Fischerová


Český helsinský výbor