Žijeme na sudu s prachem

18. 2. 2015

"Každý, kdo sleduje dlouhodobé trendy, tak musí dojít ke stejnému názoru: Že žijeme na sudu s prachem a zbývá jen otázka, kde to vlastně lupne dřív," řekla k budoucnosti celého světa v rozhovoru ParlamentníchListů.cz herečka, moderátorka, politička a občanská aktivistka Táňa Fischerová. Reagovala tak na slova účastníků konference týkající se bezpečnosti budoucnosti, která se tento týden konala v Poslanecké sněmovně.

Dále pokračuje: "Je ovšem pozoruhodné, že se těmto hrozbám klíčoví lidé společnosti – jako třeba politici – příliš nevěnují. Musíme samozřejmě vzít v úvahu, že mají svázané ruce, ale aby si tyto zmiňované hrozby více uvědomili, tak my na ně musíme také více veřejně upozorňovat. Avšak všichni musíme začít něco dělat, protože vše souvisí i se systémem, ve kterém žijeme. V tomto kontextu musím vzpomenout na to, že jsem zakladatelka politického hnutí, které přináší jiné pohledy na svět a upozorňuje přitom na fakt, že pokud nezměníme svoje chování, pak není východiska".

Se závěry konference přitom Táňa Fischerová převážně souhlasila, hlavně s tím, že vlády nad celou společností se zmocnil finanční sektor a kvůli tomu je zadluženost některých států již neudržitelná. Kývla i na myšlenku, že kapitalistický model došel na konec svého fungování. 

 


Český helsinský výbor